Dotaz:

Dobrý den, mám šachtu pro sběr dešťové vody ze skruží posazené na betonové desce. Skruže jsou usazeny v jílovité půdě a pohnuly se mi. Netěsní a neudrží vodu. Zkoušel jsem už studnarskou pěnu, ale nepomohlo. Šachta je na 3 kubiky vody. Poradíte mi prosím, jakou fólií zvolit a jak na její instalaci? Děkuji, Petr Hejda

Odpověď:

Dobrý den,
pro svaření rukávu (vaku) použijte fólii Fatrafol 803, 803V nebo 803VS v minimální tloušťce 1,5mm. Není nutné se vyhrávat s kulatým dnem, postačí rovný svar. Je vhodné svařit tento vak o pár centimetrů větší, než je vnitřní obvod skruží, aby se tlak vody opíral o skruže.
Nezapomeňte na vnější ochranný rukáv z textílie, do kterého vsunete svařenec z fólie dříve, než celý komplet (sendvič) spustíte do studny.
Uchycení na horním okraji doporučuji řešit až po napuštění studny vodou, aby se eliminovalo napínání fólie. Pomocí pásku z poplastovaného plechu vytvarujete lem, který jednak ukotví textílii a následně vytvoří fóliový povlak pro finální navaření fólie po celém vnitřním obvodu skruže. Přesah fólie odřízněte.
S pozdravem
Ivan Kučera