Dotaz:

Dobrý den. Máme balkon nad obytnou místností. Na balkoně je izolace, beton a vrstva pryskyřice, která bohužel popraskala a do místnosti nám začalo stropem pršet. Uvažujeme o pokrytí folií. Je možné stávající vrstvu, která je na balkoně pouze překrýt? Lem balkonu je z nerez plechu, který je třeba zachovat. Velikost balkonu je 9x1m. Jaká by byla případná cena (s realizací). Jaká je dodací doba. Chtěli bychom stihnout do zimy. Jsme z Havlíčkova Brodu. Na koho se máme případně obrátit? Děkuji velice

Odpověď:

Dobrý den,
fólie z měkčeného PVC musí být po obvodu střechy (balkonu, terasy) horkovzdušně přivařena na oplechování. Aby se toto horkovzdušné natavení dalo provést, musí být i obvodové oplechování opatřeno vrstvou plastu dostatečné tloušťky. To zajišťuje v systému FATRAFOL PVC fólie, která se na tyto plechy nanáší. Jedná se o poplastovaný plech s názvem FATRANYL.
Tím chci říci, že instalace nového oplechování z poplastovaného plechu je podmínkou pro aplikaci PVC fólie z naší produkce.
Samotná práce je otázkou jednoho dne a může ji provést jakákoli izolatérská firma. Je velkou výhodou, pokud tato firma s fóliovými materiály běžně pracuje. Vzhledem k rozsahu prací a větší vzdálenosti Havlíčkova Brodu od našich regionálních poboček (Hradec Králové, Praha, České Budějovice a Brno) doporučuji kontaktovat prodejce ze všech a vyžádat si spojení na proškolené firmy, které to k Vám mají nejblíž.
viz www.fatrafol.cz/kontakt/
S pozdravem
Ivan Kučera