Dotaz:

Dobry den,
nas stavebnik nam udelal obvodove zdivo a pricky a zmizel z povrchu zemskeho. V projektu mame dve vrsty IPY, nicmene on je nahradil Fatrafolem a my ted nevime jak dal. Nemuzu se nikde dohledat jak postupovat, zdali se betonova podlaha penetruje a co muzeme dat na vrstvu Fatrafolu. Dle projektu bychom meli dat penetraci, dve vrstvy IPY a polystyren 15cm, systemovka na podlahovku, podlahovka, beton. Je mozne tedy na polozeny Fatrafol – ktery je momentalne jen pod prickami a obvodovym zdivem – dotahnout jej po cele podlaze (cca 100m2) a na nej nasledne rovnou polozit polystyren?
Moc dekuji za odpoved,
hezky den,
Klara Street

Odpověď:

Dobrý den,
fólie Fatrafol se odděluje od podkladu separační textílií o gramáži 300g/m2. Betonový podklad není nutné ničím natírat. Mezi fólií a polystyrenem z horní strany stačí textílie 200g/m2.
Problém vidím trochu v jiné rovině. A to je protiradonová izolace. U podlahového vytápění je zpravidla nutné doplnit protiradonová opatření o větrací systém v podloží ať už v podobě odsávacího potrubí z perforovaných plastových trubek položených do štěrkové drenážní vrstvy nebo ventilační vrstvy v celé ploše.
S pozdravem
Ivan Kučera