Dotaz:

Dobrý den.
Na domě máme rovnou střechu s izolací Fatrafol 818/V-UV. Na střechu (= na fólii) budeme dávat fotovoltaickou elektrárnu (FVE). Chci se zeptat, jestli pro tuto fólii existuje nějaký dodatečný či následný ochranný nátěr, který prodlouží její UV ochranu. Dále se chci zeptat, jestli nabízíte nějakou oddělovací fólii, která by sloužila jako ochranná mezivrstva, která by byla položena na střeše na fólii Fatrafol/V-UV a teprve na tuto ochrannou mezivrstvu bysme položili konstrukci FVE a tím ochránili stávající izolaci.
Za odpověď předem děkuji.
Jiří Herman
tel. 602357689

Odpověď:

Dobrý den,
Fólie Fatrafol 818 je určena pro tzv. přitížené střechy, takže nemůže tvořit finální vrstvu. Tou bude kamenivo, dlažba nebo vrstva substrátu.
Pokud máte na střeše jako horní vrstvu fólii, pak to bude s největší pravděpodobností fólie Fatrafpol 810.
Neuvádíte, jak dlouho ji tam máte, ani jakou má tloušťku, ciž jsou docela důležité indície pro posouzení rozsahu nutných činností pro následné umístění fotovoltaiky.  Pokud máte potřebu chránit stávající fólii, nic nebrání jejímu překrytí (převaření) fólií novou. Pokud je stávající fólie starší než cca 10 let, bude nutné navařované plochy očistit vodou se saponátem a následně provést ještě aktivaci čističem PVC tak, aby nová fólie šla bez problémů navařit.
S pozdravem
Ivan Kučera