Dotaz:

Dobrý den, chtela bych se zeptat, kolik bude asi stat pokrytí balkonu 15m2 pochůznou folií Fatrafol přibližně za cenu materiálu, protože mi bylo tvrzeno, že to bude kolem 16000,-Kč a mě se to zdá přemrštěné, jelikož jsem ve vašem ceníku tak drahý Fatrafol nenašla. Děkuji za odpověd´.

Odpověď:

Dobrý den,
kromě balkonové fólie, jejíž internetová cena se pohybuje kolem 400,-Kč/m2, se na balkonu objeví ještě obvodové oplechování z poplastovaného plechu vč.koutových lišt a ukončujícího plechování svislého vytažení na stěnu, pásky kotevní fólie tl.1,2mm, samotné kotevní prvky s podložkami, podkladní textílie, detailová fólie na přeplátování spojů plechů a také pro opracování svislého vytažení na stěnu, dále to budou prostupové tvarovky pro opracování případných sloupků zábradlí, prostorové tvarovky pro opracování rohů, koutů nebo nároží, polyuretanový tmel pro dotěsnění, stahovací pásky, svařovací šňůra nebo pojistná zálivka.
Každý z těchto materiálů musí někdo koupit, dopravit na místo, rozměrově přizpůsobit, namontovat. Na množství jednotlivých materiálů může mít podstatný vliv také tvar balkonu a případné vyspravení podkladu. Není žádná pevná cena pro balkony. Ty jsou většinou náročnější než běžné ploché střechy, stejně tak jsou na ně kladeny větší požadavky, zejména estetické. Nedokážu Vám říci jestli je ta cena přiměřená bez toho aniž bych věděl o co konkrétně jde.
Pokud je pro Vás cena nepřijatelná, zkuste se obrátit na jinou firmu. Naši regionální technici a prodejci Vám poskytnou kontakty na proškolené firmy ve Vašem okolí.
S pozdravem
Ivan Kučera