Dobrý den, mám nad garáží terasu, kterou mi zatéká. Povrch terasy je betonový, s pozinkovaným zábradlím a asfaltovou lepenkou. Terasu chci využívat. Chtěl bych se zeptat, jakou fólii použít a zda přes ni mám dát ještě nějakou vrstvu, nebo lze po vašem výrobku běžně chodit. Dále jaké mám pořídit náčiní.

Dobrý den,
pokud bude na fólii další (pochozí) vrstva jako je např. dřevoplast nebo dlažba na podložkách, pak je možné použít běžnou střešní fólii – Fatrafol 810 tl.1,5mm. V případě, že finální povrch bude z fólie, pak je vhodnou volbou protiskluzná, balkonová a terasová fólie Fatrafol 814 tl.2,5mm. Tady je však třeba počítat s výrazně vyššími nároky na rovinnost podkladu. Ať už čistě z estetických důvodů nebo praktických, jako je spádování a s ním spojené lokální kaluže.
Mezi základní nářadí potřebné pro svařování fólie patří horkovzdušná pistole s možností plynulého nastavení teploty, štěrbinová hubice šířky 40mm a přítlačný váleček. Informace jak to dělat a proč to tak dělat, se dají nastudovat v Konstrukčním a technologickém předpisu výrobce fólie. Tento je volně ke stažení na webových stránkách výrobce fólie – www.fatrafol.cz. Na těchto stránkách se mj. dostanete k informaci o pořádání pravidelných školení v zimních měsících (záložka SLUŽBY), které se týkají jak teorie, tak i praxe.
S pozdravem
Ivan Kučera