Dotaz:

Dobrý den, mám nad garáží terasu, kterou mi zatéká. Povrch terasy je betonový, s pozinkovaným zábradlím a asfaltovou lepenkou. Terasu chci využívat. Chtěl bych se zeptat, jakou fólii použít a zda přes ni mám dát ještě nějakou vrstvu, nebo lze po vašem výrobku běžně chodit. Dále jaké mám pořídit náčiní.

Odpověď:

Dobrý den,
pokud bude na fólii další (pochozí) vrstva jako je např. dřevoplast nebo dlažba na podložkách, pak je možné použít běžnou střešní fólii – Fatrafol 810 tl.1,5mm. V případě, že finální povrch bude z fólie, pak je vhodnou volbou protiskluzná, balkonová a terasová fólie Fatrafol 814 tl.2,5mm. Tady je však třeba počítat s výrazně vyššími nároky na rovinnost podkladu. Ať už čistě z estetických důvodů nebo praktických, jako je spádování a s ním spojené lokální kaluže.
Mezi základní nářadí potřebné pro svařování fólie patří horkovzdušná pistole s možností plynulého nastavení teploty, štěrbinová hubice šířky 40mm a přítlačný váleček. Informace jak to dělat a proč to tak dělat, se dají nastudovat v Konstrukčním a technologickém předpisu výrobce fólie. Tento je volně ke stažení na webových stránkách výrobce fólie – www.fatrafol.cz. Na těchto stránkách se mj. dostanete k informaci o pořádání pravidelných školení v zimních měsících (záložka SLUŽBY), které se týkají jak teorie, tak i praxe.
S pozdravem
Ivan Kučera