Dobrý den, chtěl bych realizovat nádrž na dešťovou vodu (zalévání zahrady, použití na WC) cca 12m3, bude ze ztraceného bednění a budu cca 0,5m pod povrchem (bez UV záření). Pročítal jsem už poradnu a narazil na použítí fólie 813. Je to v pořádku? Potřebuji aby nádrž byla vodotěsná a aby se deštová voda co nejméně kazila. Pokud potřebujete ještě nějaké info ohledně nádrže, prosím dejte vědět. Děkuji za Vaši odpověď, Ondra

Dobrý den,
Vámi vybraná fólie Fatrafol 813 je dobrou volbou. Jedná se v podstatě o alternativu ke klasické homogenní zemní fólii Fatrafol 803.
Na rozdíl od ní má však výztužnou vrstvu ze skleněného rouna, které minimalizuje natahování fólie na dlouhých svislých stěnách a vyrábí se pouze v šíři 2050mm. Pro zemní nádrž hloubky cca 2m bych se klidně přiklonil ke klasice – fólii Fatrafol 803, která se vyrábí i v šířce 1300mm. což znamená lepší manipulaci.
Způsob instalace je jednoduchý. Nejdříve se zavěsí na stěny podkladní 300g textílie, nainstaluje se cca 50mm od horního okraje stěnová lišta z poplastovaného plechu. Pokud nebude při izolačních pracích provedeno ještě zastropení, je možné tuto lištu posunout až k hraně. Na tuto lištu se horkovzdušně přivaří jednotlivé pásy fólie. Pěticentimetrový přesah sousedních pásů postačí k provedení svarů min.šířky 30mm. Stejným způsobem se provede dno. Jako poslední se provede opracování koutů prostorovými tvarovkami „kužel“ a opracování přívodní a odtokové trubky. Je důležité tyto trubky (předpokládám, že z PVC) nechat
trčet dostatečně dovnitř nádrže, aby se daly opracovat manžetou z fólie nebo již hotovou prostupovou manžetou TWUT dle průměru potrubí. Doporučuji minimálně 15cm a totéž od stropu a sousední stěny! Okraj fólie kolem potrubí musí být stažen nekorodující páskou.
S pozdravem
Ivan Kučera