Dotaz:

Dobrý den.Jakou hydroizolační fólii Fatrafol mi doporučujete pro izolaci balkónu,kde budou použity dlaždice na plastových terčích 15mm vysokých.Plocha balkónu je cca 8.5m2, spád=1,5% / m.Fólie bude ležet na betonu a titanzinkovém oplechován-spádová lišta+2ks. závětrných lišt.Jaká je cena takovéto fólie?Děkuji Vám. S pozdravem Zdeněk Cholasta

Odpověď:

Dobrý den,
mechanické kotvení považujeme za prvořadý způsob upevnění fólie i na balkonech a terasách. Beton je ideálním podkladem jak pro svou pevnost, tak i pro velký sortiment kotevních prvků. Vhodným typem fólie na balkon přitížený betonovými dlaždicemi na plastových podložkách je Fatrafol 810 tl.1,5mm nebo větší. Bohužel, stávající titanzinkové oplechování neumožňuje systémové napojení fólie. To musí být řešeno pomocí poplastovaných plechů tak, aby bylo možné po obvodu balkonu horkovzdušné natavení fólie.
Doporučená cena této fólie je kolem 200,-Kč/m2. Pro vlastní instalaci zdoporučuji proškolenou firmu. Kontakty na tyhle firmy získáte na regionálních pobočkách.
S pozdravem
Ivan Kučera