Dotaz:

Dobrý den, mám montovanou dřevostavbu a na ní balkon o rozměrech 5000×1300.Balkon je také dřevěné konstrukce. Prosím o návrh technologie na izolaci proti dešti .s případnou nabídkou na pokládku . Na balkoně je zábradlí ukotvené do zdi a stojící na podlaze balkonu volně. Pokud některý z Vašich výrobků vyhovuje mým požadavkům tak bych chtěl vědět zda se na izolaci může položit dřevěná podlaha.S pozdravem Radek Švec

Odpověď:

Dobrý den,
doporučil bych Vám nejběžnější střešní fólii pro mechanické připevnění – Fatrafol 810 tl.1,5mm s podkladní textílií 300g/m2 na podklad z velkoformátových dílců (např.OSB desek) nebo 500g/m2 v případu, že podklad je tvořen jednotlivými prkny (fošínkami). Obvodové oplechování je nutné provést z poplastovaného plechu (okapnice, koutové lišty, ukončení svislého vytažení fólie na stěně). Vzhledem k tomu, že nebude nutné opracovávat sloupky zábradlí, cena za kompletní dodávku s montáží by se mohla pohybovat kolem 500,-Kč/m2.
Dřevěný rošt na fólii není žádný problém, je vhodné podložit roznáčecí dřevěné profily plastovou podložkou.
Kontakt na proškolenou a kvalitní montážní firmu z Vašeho okolí si vyžádejte u nejbližšího regionálního technika (viz KONTAKTY na stránce www.fatrafol.cz)
S pozdravem
Ivan Kučera