Dotaz:

Dobrý denMůžete mí prosím sdělit vhodnost použití Fatrafol 814 pro zhotovení nášlapné vrstvy /terasa/ nad garáží /beton podlklad a asfaltový pás Foalbit s oplechováním cca 6x6m/.Případně doporučit technoligii pokládky.DěkujiKubička

Odpověď:

Dobrý den,
terasová fólie je cenově ve vyšší relaci než běžná střešní fólie a vhledem k jejímu využití jsou i vyšší nároky na přípravu podkladu. Tím mám na mysli zejména rovinnost podkladu a dostatečné spádování zamezující tvorbě lokálních kaluží. Přestože je tato fólie poměrně silná – 2,5mm, zkopíruje časem všechny nedostatky podkladu.
Separaci (oddělení) PVC fólie od asfaltu zajistí textílie o gramáži alespoň 300g/m2. Textílie je nutné v přesazích pásů alespoň bodově svařit, aby se vlivem kmitání povlakové krytiny nerozjela a fólie se nedostala přímo na asfaltový povrch.
Zásady pokládky jsou podrobně popsány v konstrukčním předpise, nicméně není to postup typu „udělej si sám“. Doporučuji kontaktovat nejbližšího regionálního technika a vyžádat si od něj spojení na proškolené firmy, mající zkušeností s balkony.
S pozdravem
Ivan Kučera