Dobrý den, mám na terase popraskanou dlažbu a chtěl bych ji překrýt vaším fatrafolem a na ní dát gumovou dlažbu , která se pokládá přímo Jaký druh fatrafolu by jste mi na tuto dlažbu doporučili a zda je vhodná. Nebo by jste mi víc doporučili dávat dlažbu betonovou nebo dřevěnou která se pokládá na terče? Děkuji za odpověď

Dobrý den,
doporučil bych běžnou střešní fólii Fatrafol 810 tl.1,5mm, která se v okraji pásu mechanicky kotví. U gumové (pryžové) dlažby se může časem objevit problém trvalého zbarvení fólie. Větší problém však může způsobovat recyklovaná pryž v přímém kontaktu s PVC fólií, kde by mohlo docházet k negativnímu ovlivňování – zvýšené migraci změkčovadel z fólie, což má souvislost s pružností fólie. Proto také gumové výrobky doporučujeme odseparovávat od fóliového podkladu alespoň 120g sklotextílií, nebo zesílením přidaným páskem fólie.
Betonové dlaždice a dřevoplastové lamely jsou na balkonech a terasách velmi oblíbenou „povrchovou úpravou“ fóliových izolací. Ať už čistě s estetických důvodů, vyřešení kaluží u nevhodně vyspádovaných ploch nebo zvýšení ochrany před mechanickým poškozením fólie.
S pozdravem
Ivan Kučera