Dotaz:

Dobrý den, mám na terase popraskanou dlažbu a chtěl bych ji překrýt vaším fatrafolem a na ní dát gumovou dlažbu , která se pokládá přímo Jaký druh fatrafolu by jste mi na tuto dlažbu doporučili a zda je vhodná. Nebo by jste mi víc doporučili dávat dlažbu betonovou nebo dřevěnou která se pokládá na terče? Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
doporučil bych běžnou střešní fólii Fatrafol 810 tl.1,5mm, která se v okraji pásu mechanicky kotví. U gumové (pryžové) dlažby se může časem objevit problém trvalého zbarvení fólie. Větší problém však může způsobovat recyklovaná pryž v přímém kontaktu s PVC fólií, kde by mohlo docházet k negativnímu ovlivňování – zvýšené migraci změkčovadel z fólie, což má souvislost s pružností fólie. Proto také gumové výrobky doporučujeme odseparovávat od fóliového podkladu alespoň 120g sklotextílií, nebo zesílením přidaným páskem fólie.
Betonové dlaždice a dřevoplastové lamely jsou na balkonech a terasách velmi oblíbenou „povrchovou úpravou“ fóliových izolací. Ať už čistě s estetických důvodů, vyřešení kaluží u nevhodně vyspádovaných ploch nebo zvýšení ochrany před mechanickým poškozením fólie.
S pozdravem
Ivan Kučera