Dotaz:

Přeji hezký den, chci zakoupit nemovitost se sedlovou střechou o vysokém sklonu. Zjistil jsem, že Fatrafol je vhodný pro rovné a mírně svažité střechy. Mám tedy obavy, že střecha nebude funkční, nebo zanedlouho nebude plnit svoji funkci. Předpokládám nevhodné použití krytiny vzhledem k šikmosti střechy. Děkuji za odpověďHanák

Odpověď:

Dobrý den,
fóliové povlakové krytiny jsou určeny primárně pro ploché a mírně šikmé střechy, kde se dá maximálně využít jejich šířka 2,0m při nejběžnějším způsobu zajištění krytiny před účinky záporného sání větru. U větších sklonů střech není zpravidla možné tuto šířku fólie využít, protože se k tomu přidává i další důležitý faktor – estetika.
To, co neřešíme na plochých střechách pokrytých fólií při větrném počasí (kmitání a vlnění fólie), působí na šikmé střeše jako vada. K tomu je možné přičíst i roztažnost fólie v letním období. Eliminace těchto jevů spočívá v poměrně hustém kotvení a výrazném formátování fólie, což spolu s požadavkem plnoplošného záklopu samozřejmě takovou aplikaci prodražuje.
Není to o funkčnosti, je to o ceně.
S pozdravem
Ivan Kučera