Dotaz:

Dobrý den,prosím o radu. Je možné vzájemně svařit folie Junifol PE-HD a Fatrafol 810. Plánujeme dát na terasu terasovou dlažbu, která bude položená na terčích. Bude stačit Fatfafol 810 nebo doporučíte nějaký jiný.Lze spojit s měděnou okapnicí?Předem děkuji za odpověďS pozdravem Karel Vašek

Odpověď:

Dobrý den,
vysokohustotní polyetylen JUNIFOL nelze svařit s PVC fólii Fatrafol.
Plastové podložky pod betonovou dlažbou na balkonu nebo terase je možné položit přímo na fólii Fatrafol 810 tl. min.1,5mm bez nutnosti vložení jakékoli separace. Pokud použijete podložky vyrobené z tmavé pryže, dojde časem v místě podložky k neodstranitelnému zabarvení fólie (zhnědnutí). Toto zabarvení nemá však vliv na životnost fólie, jedná se o pouze o vizuální problém.
Fólie se mezi sebou horkovzdušně svařují a stejný princip využíváme i pro obvodové ukončení – navařením na poplastované plechy. Není možné fólii ukončit na jiném typu plechu než poplastovaném.
Alternativa pro domy, kde jsou ve velké míře používány měděné prvky (okapy, svody) je použít poplastovaný plech i fólii v barvě hnědočervené. Tato barva působí méně kontrastně než klasická šedá barva.
S pozdravem
Ivan Kučera