Dotaz:

Dobrý den, rád bych znal váš názor…máme terasu, na které je položená dlažba , která se při dešti a v zimě smeká. Bylo mi doporučeno nalepit na ni folie Fatrafol. Chtěl jsem se zeptat, zda je folie protiskluzová a jaká je její životnost při běžném používání(chození)?¨děkuji za vaši odopověďVáclav Kučera

Odpověď:

Dobrý den,
norma ČSN 73 1901 Navrhování střech-základní ustanovení, doporučuje pro pochozí střechy s povlakovou krytinou (patří sem i terasy a balkony) minimální spád 3%. Tento spád zajistí, že se na ploše nebudou vyskytovat lokální kaluže vody, že plocha velmi rychle obeschne a nebude kluzká, což je jedna z vlastností mokré fólie.
Proto na balkony používáme fólii s protiskluzným povrchem Fatrafol 814. Tato fólie je na horní straně opatřena drobnými nopky, které výrazným způsobem zmenšují riziko uklouznutí i na mokrém povrchu.
Tím nechci říci, že se na ní uklouznout nedá. Doporučuji Vám vyzkoušet si tuto vlastnost fólie přet tím, než si ji koupíte. Zimní provoz na balkonu s fóliovou povlakovou krytinou bych doporučil výrazně eliminovat.
S pozdravem
Ivan Kučera