Dotaz:

Dobrý den,firma která nám provedla novou střechu z folie na některých místech v nové folii nechala „záplaty“;. Prý ve folii byla někde díra, tak to přeplátovali. Dá se toto nějak reklamovat, nebo je to jen estetická záležitost? Dále ve žlábku z folie, kde na střeše měly být 2°spádu na pár místech je při dešti loužička vody, takže spád nebude všude dostatečný. Dá se i toto nějak reklamovat a je nutná oprava? Děkuji za odpověď. Podivínský

Odpověď:

Dobrý den,
záplaty a přeplátování se na povlakových krytinách objevují buď jako součást střešního pláště při dodatečném bodovém kotvení nebo v případě lokální opravy. V obou případech je to však také estetická záležitost a „záplata by tomu měla odpovídat. Tzn. pravidelný, nejlépe kruhový tvar s plnoplošným přivařením opatřený pojistnou zálivkou v barvě fólie.
U kaluží se zpravidla u střech s menším spádem než 3% nedají vyloučit lokální kaluže hloubky do 10mm. Pokud se do tohoto parametru vejdete, asi bych to neřešil. Životnost fólie tyto kaluže nějakým výrazným způsobem neovlivní.
S pozdravem
Ivan Kučera