Dotaz:

Dobrý den, mám dvojgaráž, asi 50 m2, nahoře je dokola zábradlí zapuštěné do terasové dlažby, pod ní beton, těžká lepenka a vespod podkladní beton s penetrací. Kolem jsou pozink. plechy a voda už místy prosakuje do svislé omítky. Plocha se používá, mj. se tam i suší prádlo. Pokud provedeme hydroizolaci Fatrafol 810, nebude to pochůzné, dáme-li na to plastové dlaždice, budou zadržovat vodu, musel bych dát terčíky a vrchní dlažbu. Fatrafol 810 by se na současnou dlažbu přilepila ? Jaké byste doporučili terčíky a dlažbu ? Pokud bychom použili Fatrafol 814, ten nelze přilepit a byl by pochůzný, a lze na něj časem použít terčíky a dlažbu ?Jde o peníze, hydroizolační folie, práce, terčíky, nová dlažba, to je dost peněz naráz. Potřeboval bych akci rozdělit na 2 etapy. Proto ty moje spekulace. Ještě prosím jeden dotaz, není mě jasné, pokud bude na dlažbě odtávat sníh, nebo bude padat mrznoucí mrholení, nebude voda pod dlažbou mezi terčíky postupně namrzat a třeba i zvedat dlažbu ?

Odpověď:

Dobrý den,
pokud výhledově uvažujete o dlažbě na plastových podložkách, nebál bych se mechanicky kotvené fólie Fatrafol 810. Problém není pochůznost (zatižitelnost), ale absence protiskluzného povrchu. V praxi to znamená, že tato fólie je za mokra velmi kluzká.
Stejně se bude chovat i lepená varianta s fólií Fatrafol 807.
Pokud se rozhodnete pro dražší balkonovou fólii Fatrafol 814, položením dlažby na plastových podložkách eliminujete její protiskluzný povrch.
Nemyslím, že s námrazou budou nějaké problémy. Spáry mezi dlaždicemi jsou cca 0,5cm, výška nad fólií kolem dvou centimetrů.
S pozdravem
Ivan Kučera