Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na nejvhodnější folii kterou bychom použili pro dodatečnou hydroizolaci ploché střechy na garáži o rozměru cca 6×7 m která bude zároveň pochozí. Složení vrstev je předpokládáno takto.: nyní PZD desky tl. 100 mm, železobetonová deska tl 70mm. toto je již nyní odizolováno asfaltováým pásem a přetaženo asfaltovým bytumenovým tmelem tl cca 1mm. na to bychom rádi použili Vámi doporučenou folii. na toto přijde zásyp z kameninové drtě frakce 4/8 o tl. cca 50 mm a položení finální pochozí vrstvy z vymývané dlažby 400×400 mm.

Odpověď:

Dobrý den,
vzhledem k Vámi uvažovanému budoucímu přitížení je možné použít fólii, která se v ploše nekotví a je pouze přivařena k obvodovému oplechování z poplastovaného plechu (okapnice, závětrná lišta).
Jedná se o fólii Fatrafol 818 tl.1,5mm resp. Fatrafol 810/V-UV. Varianta s UV ochranou je určena pouze pro místa vystavená trvale povětrnostním vlivům – zpravidla vyvedení na svislé stěny nebo na oplechování.
Důležitou součástí prací je položení podkladní textílie (současně separační vrstvy mezi asfaltem a PVC) a ochranné textílie na fólkii pod kamenivem. V obou případech se jedná o gramáž 300g/m2. Důležité je i její svaření v přesazích jednotlivých pásů.
S pozdravem
Ivan Kučera