Dotaz:

Dobrý den,chystám se realizovat plochou střechu garáže a chtěl bych se zeptat jaká je správná skladba střechy? Střecha je 3x5m, zaklopena prkny tl. 25mm a folii bych chtěl přiťížit kačírkem. Může být použita folie Fatrafol 810? Jaká geotextilie pod folii i pod kačírek a jaká je potřeba vrstva kačírku?

Odpověď:

Dobrý den,
na prkenném záklopu je doporučena textílie 500g/m2. Textílie se v přesahu bodově spojí horkým vzduchem. Pokud zvolíte fólii Fatrafol 810, určenou pro mechanické kotvení a vrstva kačírku bude kolem 40-50 mm postačí pro mechanické dokotvení této fólie 2ks kotev /m2. Pouze v rozích by měla být hustota kotvení větší. Tzn. v případu šířky fólie 1300mm budou kotvy od sebe vzdáleny 400mm. V rohové oblasti se vzdálenost kotev zmenší na 200mm. Pod zásypem kačírku musí být textílie o gramáži min.300g/m2. Tato je v celé délce přesahu svařena.
Druhou volbou je fólie Fatrafol 818/V. Tato fólie má zabudované skleněné rouno a není vhodná pro mechanické kotvení. Je přímo určena pro střechy přitížené kamenivem. Hmotnost (výška) této přitěžující vrstvy bude různá s ohledem na rozdílné namáhání. V rozích cca 250kg, po obvodu cca 165kg a ve středové části cca 65kg.
S pozdravem
Ivan Kučera