Dotaz:

Dobrý den,rekonstruovali jsme balkón střešní fólií Fatrafol 810, na kterou bych chtěl dát dřevěnou podlahu. S tím souvisí moje dotazy. Dřevěné desky je potřeba občas přetřít olejem, ale tuším jsem někde na těchto stránkách četl, že fólie nesmí přijít do styku s oleji. Pokud je to pravda, jak to prosím řešit? Plastové terče mívají vespod gumu – nebude problém guma vs. fólie? Pokud ano, mám dát pod terče odstřižky geotextilie? A poslední dotaz – někdo dává dřevěnou podlahu ne na terče, ale na betonové desky (např. dlaždice). Nehrozí poškození (protržení fólie)? Nebo je vhodné dát pod betonové desky odstřižky geotextilie?Děkuji, Buriánek

Odpověď:

Dobrý den,
v případě podložení betonových dleždic je vhodnější zesílení fólie další vrstvou (přířezem stejné tloušťky), plastové terče lze umístit na fólie přímo. Pryžové podložky na těchto terčích jsou umístěny na horní straně a na nich je položena dlaždice.
Obnovu nátěru dřevěných roštů a podlah umístěných nad fólií Fatrafol doporučujeme provádět tak, aby nedocházelo ke znečištění fólie těmito nátěrovými hmotami (zakrytím fólie nebo nátěrem mimo balkon příp. terasu)
S pozdravem
Ivan Kučera