Dotaz:

Hledám racionální a vzhledové řešení pro pokrytí zámkové dlažby , kterou proniká voda do spodních vrstev kde dochází k promáčení sklepních zdí. Dříve se to nestávalo, protože před zámkovou dlažbou byla zpevněná plocha pokryta asfatovou živicí.Živice se nelíbila rodině, proto byla nahrazena zámkovou dlažbou. Jde o pochozí plochu u domu, která je vystavena po celý den slunci azatížení jen chůzí pobybujících a sedících osob, Plocha je v malém spádu opd domu, plocha asi 12m2. Jaká folie by měla být použita, jaká by byla její trvanlivost, jaká by asi byla cena dodávky a montáže. Děkuji za brzkou odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
možné řešení by mohlo být zaizolování celé plochy fólií Fatrafol v kombinaci s další přitěžující vrstvou (betonová dlažba na plastových podložkách nebo vrstva kačírku), ale ne samotná fólie.
Funkčnost tzv. balkonové a terasové fólie Fatrafol 814 s protiskluznými vlastnostmi závisí mj.na dostatečném vyspádování podkladu (min.3%).
Racionální řešení vidím v provedení funkční drenáže kolem objektu s položením nopové (kalíškové) fólie na svislou stěnu.
S pozdravem
Ivan Kučera