Dotaz:

Dobrý den, zákazník poptává opravu staré terasy. Požadavek zní zateplit do max. možné výše a izolovat fatrafol 814. Dotaz zní, navrhujeme zateplit 80 mm XPS, obvod lemovat dřevěným profilem ve výši izolace a poplastprofilem pro ukotvení. Ve spojích 3,5 m široké terasy je možno použít ke kotvení na sraz podkladní pásek fatrafol 810 nebo je lepší použít podkladní poplastovaný plech. Dle mého názoru se tam nerýsují tolik podložky. Pochopitelně si dám poradit od Vás. Děkuji za odpověď. Bohuslav Filip

Odpověď:

Dobrý den,
z dlouhodobého hlediska není XPS vhodným podkladem pro aplikaci fólie Fatrafol 814 na balkony nebo terasy. Doporučuji vytvořit na polystyrenu pomocí velkoformátových desek (např.OSB 3) roznášecí plochu. Podkladní textílii s gramáží 500g/m2 a kotevní pásy pod spoje z fólie Fatrafol 810 tl.1,2mm. Šířku spar mezi pásy balkonové fólie 3mm je vhodné vyvařit-vyplnit PVC šňůrou, kterou po vychladnutí seřízneme. Je dostupná ve všech barvách balkonové fólie.
Závěrem ještě připomenutí dostatečného spádování pochozích ploch balkonů a teras, které by mělo zajistit, že se zde nebudou tvořit žádné stojaté kaluže vody.
S pozdravem
Ivan Kučera