Dotaz:

Dobrý den, na plochou střechu jsme zvolili skladbu panel, ipa, eps 30cm +spadovany, geo 300g/m2, fatrafol 810. Atika 30-40cm.Chci se zeptat:1. zda je možné přetáhnout fólii až na atiku bez "L" profilů u paty atiky? 2. A jak řešit detail komína, který se má zateplit vatou 50mm – jak řešit napojení fólie na komín a případně zda by bylo možné fólii použít na celou nadstřešní zateplenou část komína? 3. Jak řešit napojení kanalizačního odvětrávání a digestoř, pokud bych je chtěl zateplit? 4. Je potřeba na střechu cca 90m2 dělat odvětrávací kominky?

Odpověď:

Dobrý den,
používání patečních profilů z poplastovaného plechu v kombunaci s horkovzdušným přivařením fólie je jedním z hlavních způsobů zajištění střešních fólií Fatrafol proti vnitřním silám a předpokladem fixace fólie v patě po celou dobu její životnosti. Vypuštění tohoto prvku nelze brát jako dobrý nápad.
Öpracování zateplených prostupujicích konstrukcí naleznete v detailové části Konstrukčního a technologického předpisu – www.fatrafol.cz/Ke stažení.
Ventilační komínky slouží k odvedení zabudované vlhkosti. Pokud jsou vlhkostní parametry podkladních vrstev v pořádku, nevidím v jejich instalaci do střešního pláště důvod. Měla by postačovat separační textílie pod fólií, která vytváří v celé ploše mikroventilační vrstvu a díky vytažení pod obvodovým oplechováním nějaké odvedení vlhkosti také umožňuje.
S pozdravem
Ivan Kučera