Dotaz:

Mám problém.Pracovník od fy která se zabývá pokládkou Fatrafolu mně doporučil typ 805 s ukotvením.Jedná se o plochou střechu 8,5x5m pokrytou nahoře Extrasklobitem.Já jsem si představoval,že bude použit typ 807 s tím, že se nalepí.Byla řeč o tom že Fatrafol je tepelně roztažný, a proto je lépe použít ukotvení(805).Prosím poraďte,co je lepší.Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,
pokud se jedná o mechanicky kotvenou aplikaci, je nezbytné použít fólii pro tento způsob fixace určenou. Jedná se o střešní PVC fólii vyztuženou vysocepevnostní polyesterovou mřížkou Fatrafol 810 tl.min.1,5mm. Varianta pro lepenou střechu na asfaltu bude fólie s nalaminovaným textilem ze spodní strany – Vámi správně určená fólie Fatrafol 807 v šířce 1300mm. (pozor na záměnu s 807/V, která má šířku 2000mm. Tato nesmí být použita na asfalt, má nedostatečnou gramáž nalaminované textílie).
Pokud to umožňuje podklad, je mechanické kotvení bráno jako prvořadý způsob připevnění fólie na střeše a její zajištění před vnitřními i vnějšími vlivy. Lepená povlaková krytina je rovnocennou alternativou, ale finančně náročnější.
Pokud se jedná o fólii s číselným označením 805, pak mluvíme o jezírkové fólii, která nemá na střeše co dělat!
S pozdravem
Ivan Kučera