Dotaz:

Zateplujeme plochou střechu cca 900 m na které je položená kotvená izolace Fatrafol (šedá). Čím lze přikotvit první vrstvu izolace EPS Greywall bez zásahu do podkladu abychom se vyhnuly nasypu křemílku na nové hydroizolaci?. Dodavatel střechy tvrdí že PUR lepidla na Fatrafolu nedrží. Děkuji za info Malý

Odpověď:

Dobrý den,
Nerozumím, proč nejdete znovu do mechanického kotvení fólie, které se evidentně muselo v minulosti osvědčit, jinak by přece nebyl důvod ponechávat starou fólii. Ale to je jedno, zůstaňme u dotazu a požadavku na neprokotvování a nepřitěžování fólie.
PUR lepidlo opravdu není ideálním spojovacím prvkem mezi hladkou PVC fólií a polystyrenem. Řešení však máme. Je to tzv. indukční kotvení. Spočívá v tom, že se prokotví pouze tepelná izolace v pravidelném rastru. Používají se kotevními prvky v kombinci s podložkou o průměru 80mm se speciálním povrchem. Na tento povrch indukční svařovací přístroj přivaří spodní stranu fólie. Nedochází tak v ploše střechy k žádnému průniku kotevních prvků skrz fólii.
S pozdravem
Ivan Kučera