Dotaz:

Dobrý den,musím rekonstruovat terasu 6*7 m2 (část nad obytným prostorem, část nad balkonem). Teď tam je standartní hydroizolace + nalepená dlažba. Dlažba praská, na poklep je místy dutá. Loni v zimě 1x zateklo dovnitř, letos by to už mohlo být horší. Zvažuji, že bych na stávající stav dal geotextílii + folii (jakou doporučíte) a na to betonovou dlažbu 300*300*3 nasucho to plastových terčů. Je to dobrý nápad? Na co si dát případně pozor? Napadá mě, zda by nebylo dobré současnou dlažbu vystěrkovat (spáry a srovnání nerovností)? Pod plastové terče ještě něco dát, aby nebyly v přímém kontaktu s folií? Bude to pouze pochozí a ještě ojediněle.

Odpověď:

Dobrý den,
pokud se bude jednat pouze o občasné pocházení, nevidím problém pouze v instalaci fólie bez dallšího přitěžování dlažbou.
Doporučil bych fólii Fatrafol 810 tl.1,5mm s podkladní textílií 300g/m2. Tato fólie je vyztužená vysocepevnostní mřížkou a kotví se mechanicky v okraji fólie. Po obvodu je nutné její upevnění pomocí poplastovaných plechů (okapnice, závětrná lišta apod) na něž se horkovzdušně nataví.
Vyspravení stávajícího povrchu – spárování není nezbytně nutné pokud Vám nebude vadit, že časem se pod fólií prokreslí spárořez.
Pokud se rozhodnete pro dlažbu na plastových podložkách, pak by měl být použit rozměr min. 400 x400 x4mm. Plastové podložky není nutno na rozdíl od pryžových podkládat.
Zvážil bych, zda by nebylo vhodné odstranit stávající dlažbu, která pod fólií nebude mít žádnou funkci. Jak uvádíte, místy je stejně odloupnutá od podkladní konstrukce.
S pozdravem
Ivan Kučera