Dobrý večer! Odstranili jsme z ploché střechy garáže /cca 6x3m/ starou lepenku, protože na ní byly bubliny a díky tomu byla garáž u stropu provlhlá. V betonu jsou praskliny, které musíme vyspravit /dočetla jsem se ve vaší poradně, že Thermoperl je vhodný/. Střecha má ze 3 stran oplechovanou atiku a na nejnižší 4. straně ukončení spádu pozinkovaným plechem. Můj dotaz je: kolik vrstev a jaké folie bude potřeba položit a musíme položit i netkanou textilii, máme beton po vyspravení natřít penetrací a jakou? Díky za odpovědi na mé otázky, Marcela Konvalinková

Dobrý den,
Thermoperl je vhodný pro lokální vyspravení příp.spádování bitumenových(živičných) ploch. pokud jste asfaltovou lepenku strhli, není žádný důvod pro použití tohoto materiálu. Praskliny v betonu by měla bez větších problémů „zvládnout“ podkladní textílie-zpravidla o hmotnosti 300g/m2. Pokud by nerovnosti betonu byly příliš velké, použijte gramáž 500g/m2.
Součástí fóliové povlakové krytiny (ve Vašem případu Fatrafol 810 tl.1,5mm) jsou poplastované plechy, které nahrazují standardní klempířské prvky. V případu atik je možné ukončení na svislé stěně pomocí stěnové lišty, u okapnice bude ale nutná její výměna.
S pozdravem
Ivan Kučera