Dotaz:

Dobrý večer! Odstranili jsme z ploché střechy garáže /cca 6x3m/ starou lepenku, protože na ní byly bubliny a díky tomu byla garáž u stropu provlhlá. V betonu jsou praskliny, které musíme vyspravit /dočetla jsem se ve vaší poradně, že Thermoperl je vhodný/. Střecha má ze 3 stran oplechovanou atiku a na nejnižší 4. straně ukončení spádu pozinkovaným plechem. Můj dotaz je: kolik vrstev a jaké folie bude potřeba položit a musíme položit i netkanou textilii, máme beton po vyspravení natřít penetrací a jakou? Díky za odpovědi na mé otázky, Marcela Konvalinková

Odpověď:

Dobrý den,
Thermoperl je vhodný pro lokální vyspravení příp.spádování bitumenových(živičných) ploch. pokud jste asfaltovou lepenku strhli, není žádný důvod pro použití tohoto materiálu. Praskliny v betonu by měla bez větších problémů „zvládnout“ podkladní textílie-zpravidla o hmotnosti 300g/m2. Pokud by nerovnosti betonu byly příliš velké, použijte gramáž 500g/m2.
Součástí fóliové povlakové krytiny (ve Vašem případu Fatrafol 810 tl.1,5mm) jsou poplastované plechy, které nahrazují standardní klempířské prvky. V případu atik je možné ukončení na svislé stěně pomocí stěnové lišty, u okapnice bude ale nutná její výměna.
S pozdravem
Ivan Kučera