Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možno použít izalaci Fatrafol 814 na venkovní terasu,kde by byl jejím podkladem pouze beton, který nebude tak hladký jako např. původní dlažba.Jak se provádí přichycení fólie ke klempířským prvkům – měděný plech ?

Odpověď:

Dobrý den,
ano, je to fólie s protiskluzným dezénem na povrchu. přímo určená pro balkony a terasy. Pokud je podklad tvořen betonem a navíc vyspádovaným alespoň 3%, pak je to ideální místo pro fóliovou aplikaci z PVC fólie. Tyto fólie se spojují mezi sebou pomocí horkovzdušného spoje a stejným způsobem (horkým vzduchem) na ukončující klempířské prvky (okapnice,závětrné lišty). Tyto prvky musí být proto vyrobeny z poplastovaného plechu VIPLANYL nebo FATRANYL. Měděný plech doporučujeme imitovat „měděnou“ barvou fólie, poplastovaných plechů a doplňků.

Součástí pokládky je i celoplošné položení podkladní textílie standardní gramáže 300g/m2. Pokud je drsnost betonu příliš velká, je možné použít silnější textílii (např.500g/m2)
V konstrukčním a technologickém předpisu FATRAFOL-S (volně ke stažení na webových stránkách) je podrobně popsán způsob montáže vč. řešení vzorových detailů.
S pozdravem
Ivan Kučera