Dotaz:

Dobrý denNa terase mám nyní folii Sikaplan G15, dovoluji si ji přirovnat k vaší 810. Není tedy pravidelně pochozí. Dovoluji se optat na Vaše doporučen, aby se pochozí stalaí: Přidat vaši 814 nebo vaše plastové dlaždice? Pokud dlaždice, mohou být napřímo, nebo musím pod ně (kvůli případnému postupnému odírání té folie) natáhnout nějakou separační folii či tkaninu? Jak by se lišily náklady na cca 18m2. Vaše 814 by musela být nějak odborně připevněna, nebo může být položena volně? Děkuji za jakoukoliv brzkou odpověďJ. Petr

Odpověď:

Dobrý den,
terasové dlaždice TERRASOL jsou možným řešením úpravy Vaší terasy. Jejich montáž je snadná a při instalaci na podklad z hydroizolační fólie na bázi PVC-P není nutné aplikovat žádné
separační vrstvy. Odvádění srážkové je zajištěno přímo konstrukcí dlaždice, pouze sníh či led může za jistých podmínek vytvářet dočasné bariéry pro plynulý odvod vody.
Pokud je stávající hydroizolace bezvadná a za předpokladu její dlouhé životnosti, je použití dlaždic TERRASOL dobrou volbou. Cena dlaždic je zhruba totožná s cenou fólie Fatrafol 814, cca 350,- Kč/m2.
Montáž dlaždic lze však zvládnout vlastními silami, montáž fólie Fatrafol 814 je nutné zadat odborné aplikační firmě a uvažovat s dalšími náklady na pomocné a doplňkové materiály.
Pokud je hydroizolace terasy z fólie Sikaplan G 15 stále v záruce, bylo by rozumné požádat zhotovitele či jeho nástupce o povolení instalace následné vrstvy z dlaždic TERRASOL.
Distribuci zajišťuje společnost D-finace, s.r.o., Napajedla pro maloprodej, paletový prodej pak přímo naše společnost Fatra,a.s. Napajedla.

Přeji úspěšný den.
Stanislav Zátopek