Dotaz:

Dobrý den, chtel jsem se zeptat zda je a jak možné napojeni fatrafolu na zarážené nerezové plechy do new vodorovne izolace???(ven z omytky trči 1-5cm)dekuji

Odpověď:

Dobrý den,

bohužel funkční spoj fólie na bázi PVC-P nebo TPO a nerezového plechu s danými přesahy ( 1 – 5 cm) do místnosti je problematický.
Těsnost spoje proti zemní vlhkosti lze „zajistit“ pomocí trvale pružného tmelu na bázi polyuretanu (FATRAPUR) nebo MSP (Bostik 2720). Pevnost spoje je, zvláště u malého přesahu plechu, poněkud diskutabilní. Proto doporučuji, v případě použití fólie na bázi PVC-P položit celou plochu místností, po obvodu fólii liniově přikotvit do podkladu pomocí vhodných kotevních prvků s talířovou podložkou v rozteči cca 250 mm a následně nalepit přidaný pás fólie šířky cca 300 mm pomocí tmelu na nerezový plech. Volný okraj přidaného pásu fólie pak horkovzdušně přivařit na spodní fólii.
Tento způsob napojení PVC-P fólie na nerezový plech je poněkud krkolomný, a proto doporučujeme použít spíše asfaltové oxidované nebo modifikované pásy pro doplnění vnitřní hydroizolace v objektu.

Přeji úspěšný den.
Stanislav Zátopek