Dotaz:

Dobrý den stavíme referenční dum a v tuto chvíli si nevím rady s hydroizolaci na balkon. V tuto chvíli máme zelezobetonovou desku ktera tvoří strop pro suteren a podlahu pro 1.NP. Z části 1.NP je tvořen nezastreseny balkon na který ještě patří odstupnovany XPS, beton a dlažba v lepidle. Můj dotaz zni jakou hydroizolacni fólii pouzit a na jakou vrstvu? Balkon je cca 2x12m z jedné delší strany by mela byt hydriizolace pretazena na obvodovou stenu (zakryta XPS sokl ) ktera je zalozena na penoskle (pasivní dum). A ostatní tři strany ukončeny okapnickou nejlepe z mědi jako jsou svody na domě. Jelikož je balkon na jizni s tranu predpokladam ty nejhorsi povetrnostni vlivy. Predem dekuji za odpoved Zemek

Odpověď:

Dobrý den,
obě řešení jsou možná. Izolace přímo na želbetonovou desku je nejjednodušší řešení. Pokud se bude nejdříve zateplovat, je vhodné po obvodu balkonu vytvořit nejdříve pevný podklad (např. fošínkou) pod oplechováním. Problém bude asi představovat odstupňovaný polystyren resp. oplechování bočních stran z poplastovaného plechu položeného na různě vysokou tepelnou izolaci.
Měděné oplechování nelze v systému Fatrafol použít, protože na tomto plechu fólie nedrží. Řešení nabízí pouze fólie v barvě mědi včetně doplnkových prvků.
S pozdravem
Ivan Kučera