Dotaz:

Dobrý den.Mám dva balkony,které jsem si nechala firmou opravit folií Fatrafol 814.Protože jsem zjistila ,že se nedrželi Vašeho montážního předpisu,práci reklamuji.Můžete mi prosím dát kontakty na Vaše kontrolní techniky pro jihočeský kraj?Děkuji Valenová

Odpověď:

Dobrý den,
montáž povlakovéá krytiny určenou zejména pro balkony a terasy patří mezi aplikace, kterým je potřeba věnovat mimořádnou pozornost.
Začíná to u kvality podkladu, který musí být nejenom dostatečně únosný pro předpokládaný provoz, ale i dostatečně vyspádovaný, aby se na něm netvořily kaluže stojaté vody. Dle normy ČSN 73 1901 se tyto kaluže obvykle netvoří při spádu 3% (na 1m délky převýšení 3cm).
Položení samotné fólie Fatrafol 814 je doporučeno výrobcem tzv.“ na sraz“, právě s ohledem na minimalizaci jakýchkoli nerovností v ploše a samozřejmě i s ohledem na celkový vizuální dojem, který je u balkonů stejně důležitý. S tím souvisí i opracování detailů, jako jsou sloupky zábradlí, rohy a kouty, vytažení fólie na svislé konstrukce, příp. opracování schodků. Proto by měla být výběru aplikační firmy věnována dostatečná pozornost, mezi kterou bych zařadil i reference.
Naši regionální technici mohou zájemcům doporučit buď místní firmy nebo ty z blízkého okiolí, které jsou proškoleny a je u nich záruka dobře odvedené práce.
S pozdravem
Ivan Kučera