Dotaz:

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Chtěla bych na jaře udělat rekonstrukci terasy nad garáží, cca 40 m2. Pod vymývanou dlažbou, která je na terčích, je IPA. Chtěla bych vědět, zda některá fólie je vhodná na ipu, zda je možné lepení na tento povrch nebo pouze svařování. Děkuji za poskytnuté informace.

Odpověď:

Dobrý den,
v našem systému FATRAFOL-S je několik typů fólií, které by se pro uvažovanou rekonstrukci daly použít.
Z PVC by to mohla být fólie s názvem Fatrafol 807 s nalaminovanou geotextílií ze spodní strany nebo fólie Fatrafol 810. Tato však musí být odseparována od živičného podkladu geotextílií s min. gramáží 300g/m2.

Fólie se spojuje horkovzdušným svařováním. Ukončení po obvodu je řešeno natavením fólie na tvarované poplastované plechy.

Můžete zvolit i variantu z TPO (polyolefinická fólie) – Fatrafol 918, která se na rozdíl od PVC fólií s asfalty snáší a není nutné ji oddělovat vložením samostatné vrstvy z geotextílie. K ukončení po obvodu pak používáme plechy s nánosem polyolefinu.

Přestože fólie Fatrafol 807 umožňuje připevnění k podkladu i lepením (asfaltové laky za studena, polyuretanové lepidlo), doporučujeme upřednostnit mechanické bodové kotvení.