Dotaz:

Je možné dostatečně spojit (navařit horkým vzduchem) Fatrafol 803 s přesahující polyetylénovou fólií, která je vložena do podřezaného zdiva rodinného domu ? Potřebuji kvalitní hydroizolační a protiradonové opatření (střední radon) přízemních podlach. A nebo existuje lepší řešení s jiným typem vaší fólie ?

Odpověď:

Dobrý den,
bohužel fólii Fatrafol 803 na bázi PVC-P a fólii na bázi PEHD (LDPE?) nelze vzájemně spojovat svařením.
Tyto dva fóliové materiály lze sice mechanicky spojit např. pomocí přechodové nerezové lišty, ale vlastní těsné spojení je třeba zajistit pomocí vhodného tmelu. Vhodným typem tmelu je např. polyuretanový nebo silanem modifikovaný polymerní tmel.
Životnost tohoto těsného spojení, v případě zabudované hydroizolační vrstvy, je možno uvažovat v horizontu 30 – 40 let?!
Systémovým řešením by bylo pokračování se stejným materiálem na bázi PEHD i na svislých stěnách a ve vodorovné podlahové ploše. Doporučujeme proto použít stejnou fólii na dokončení hydroizolace celé stavby.
Fólie na bázi PEHD jsou většinou stejnou nebo i lepší protiradonovou bariérou než fólie na bázi PVC-P. Nedostatkem je způsob spojovaní odlišný od spojování PVC-P fólií. Technologie spojování a svařovací zařízení vlastní omezený počet aplikačních firem. Naši regionální technici Vám kontakty na tyto firmy rádi poskytnou.

Přeji úspěšný den.
Stanislav Zátopek