Dotaz:

Dobrý deňmal som na logii dlažbu,vypadávala mi škárovačka,tak som ju vysekal chcel by som položiť fóliu fatrafol,poradte mi aký druh mám použiť.Zábradlie je kotvené zhora , jedna stojka má 4 šróby,bude to problém zaizolovať.Viete mi vypočítať kalkuláciu rozmer logii je 4,3×1,3.Dal som si urobiť kalkuláciu a dostal som len výslednú cenu,neviem aký druh fólie sa použije,neviem koľko z toho je montáž,koľko materiál. Dakujem

Odpověď:

Dobrý den,
pokud požadujete aby hydroizolace současně plnila funkci provozní, pocházené vrstvy, doporučuji použít fólii FATRAFOL 814 tl. 2,5 mm. Tato fólie se pokládá na spádový cementový potěr se separací netkanou textilií min. gramáže 300g/m2 a kotví se na předinstalované pásy z fólie FATRAFOL 810 tl. 1,2 mm.
Opracování zábradlí, resp. sloupků zábradlí je možné buď pomocí prefabrikovaných manžet, které dodává naše společnost nebo ambulantně zhotovenými manžetami z homogenní fólie FATRAFOL 804.
Jak správně uvádíte, je lépe požádat specializovanou aplikační firmu o instalaci fólie FATRAFOL 814. Tato fólie má některá specifika, zvláště v technologii pokládky, která neproškolený aplikátor nemusí zvládnout.
O zpracování nabídky, respektive o kontakty na certifikované firmy z Vašeho regionu požádejte zástupce našeho výhradního obchodního zástupce pro Slovenskou republiku FATRA-IZOLFA,a.s., Partizánské.
Kontakty obdržíte na tel. 905 209 359 p. Jožo Valovčiak.

Přeji úspěšný den.
Stanislav Zátopek