Dotaz:

Máme betonovou jímku 30 let starou, která propouští nebo je někde prasklá. Je iIzolovaná ipou .Poradte jestli je vhodné izolovat Fatrafolem a jakou sílu použít. Jímka je 2x2x2m.Děkuji za odpověd. Jiří Vacek

Odpověď:

Dobrý den pane Vacku,

Jelikož neznám způsob využití Vaší jímky ani zda se jedná o zakrytou, podzemní jímku či otevřenou nádrž na vodu, vyjádřím se k podzemní jímce.
Izolace jímky fólií na bázi PVC-P je možná, i když jako lícová izolace není doporučena. Obvykle je hydroizolace sevřena mezi dvěma tuhými vrstvami, např. izolační přizdívkou a betonovou stěnou jímky.Například fólie Fatrafol 803 tl. 1,5 mm odolává uvažovanému chemickému zatížení, její mechanické poškození provozem jímky (čištění, vybírání hrubých nečistot apod.) však nelze vyloučit.
Váš problém doporučuji řešit vyložením jímky tuhými deskami na bázi vysokohustotního polyetylenu nebo polypropylenu, svařenými přímo v jímce. Tloušťka desek by měla být cca 5 – 6 mm.
Pokud se jedná o otevřenou jímku na zadržování dešťové vody, je možné její vyložení fólií Aquaplast 805 tl. 1,5 mm s podkladní textilií Fatratex min. 300g/m2.
Reálné možnosti sanace Vaší jímky je nutné prověřit přímo na místě. Kontaktujte proto našeho regionálmího technika ( kontakty na www.fatrafol.cz), který Vám z databáze aplikačních firem doporučí nejbližší vhodnou pro váš region.

Přeji úspěšný den.
Stanislav Zátopek