Dotaz:

Dobrý den. Mám k Vám velkou prosbu, potřebuji radu. Na chatě máme terasu, pod ní je obyvatelná místnost. Letošní zima prosálka stropem – terasou dolů, přesto že je to izolované. Jsou tam mrazuvzdorné kachličky. Bylo to zaizolováno nátěrem, už nevím jak se to jmenovalo. Potřebovala bych něco, co se položí na terasu jednoduše bez lepení a větších komplikací. Můžete mě vyhovět? Děkuji BenešováDěkuji Benešová

Odpověď:

Dobrý den,
jednoduchá řešení často přinášejí složité problémy a proto doporučuji přistupovat k problematice hydroizolace terasy systémově.
Nátěrové hydroizolační vrstvy poměrně špatně přenáší smyková napětí, která v případě otevřené terasy mohou být , zvláště v zimním,příčinou poruchy těsnosti.
Pokud je terasa využívána k běžné odpočinkové nebo společenské činnosti (bez grilování nebo hobby činností) můžeme doporučit hydroizolační a provozní vrstvu z fólie Fatrafol 814 tl. 2,5 mm. Způsob aplikace je na našich webových stránkách www.fatrafol.cz. Položení této fólie svěřte proškolené aplikační firmě, kterou Vám doporučí regionální technik. Kontakt na naše techniky naleznete rovněž na našich webových stránkách.
Pokud bude provoz terasy náročnější na odolnost provozní vrstvy proti mechanickému poškození, je možné na původní vyspravený podklad instalovat hydroizolační fólii Fatrafol 810 tl. 1,5 mm s podkladní textilií Fatratex -S 300g/m2 s mechanickým kotvením souvrství do podkladu. Na hydroizolační povlak je možné položit
provozní vrstvu z dlažby na podložkách nebo z přířezů vlhkosti odolných dřevin montovaných na dřevěném roštu.
I zde platí, že je lépe zhotovení hydroizolace zadat odborné aplikační firmě.

Přeji úspěšný den.
Stanislav Zátopek