Dotaz:

Dobrý den, zvažuji opravu ploché střechy, na které mám položený optifol, na kterém je 15 cm vrstva betonu. Chtěl bych se zeptat, co použít jako izolaci na beton stáří asi 15 let, takže je částečně vydrolený a povrch tím i nerovný. Jakou použít izolaci mezi beton a fatrafol 810. Děkuji za radu.

Odpověď:

Dobrý den,
doporučuji řešit výměnu povlakové krytiny komplexně. To znamená včetně zásahu do původních vrstev střešního pláště.
Krycí betonovou mazaninu tl. 150 mm odstranit až na původní hydroizolační vrstvu, prověřit její vzduchotěsnost a případně doplnit o novou parotěsnící vrstvu z fólie lehkého typu např. PE fólii FATRAPAR tl. 0,2 mm. Pokud neuvažujete s provozním využitím ploché střechy, nahradit původní betonovou mazaninu tepelně izolačními deskami z EPS 100 S stabil v tloušťce 160 mm, instalovat separační skleněnou tkaninu gramáže 120g/m2 v celé ploše přímo na EPS a následně položit vodotěsnící vrstvu i z fólie FATRAFOL 810 ( 810/V) tl. 1,5 mm.
Pro kontrolu, údržbu či obnovu technických zařízení na střeše, doporučujme vytvoření pochozích koridorů z fólie FATRAFOL 814 tl. 2,5 mm v šíři 1,0 m přivařením pásů na fólii FATRAFOL 810.
Pokud by bylo uvažováno s provozním využitím střechy, je třeba řešit rekonstrukci střešního pláště samostatně, podle způsobu jeho využití.
Přeji úspěšný den.
Stanislav Zátopek