Dobrý den. mám dotaz na hydroizolační folii Tatrafol, a to jaký druh by se hodil použít k izolacicelé základové stěny, která je zasypána a nad ní v úrovni střechy je cesta. Při plánované izolacibude proveden výkop, podchycení základové stěny a celá stěna bude odizolována folií- hydro-izolační s dlouhou životností a zabrańující průniku radonu. Další dotaz: lze použít tyto folie i u nově zbudované opěrné zdi( z vnější i vnitřní strany?)A jakáje životnost těchto folií? Zvládne správně svařit folie jakákoliv stavební firma, anebo to provádípouze specializované fi? Děkuji za odpoveď M.Duchková

Dobrý den,
pro Váš případ bych doporučil zemní fólii Fatrafol 803 v tloušťce 1,5mm, která vyhoví jak proti radonu tak i proti tlakové vodě. Jako podkladní a ochrannou vrstvu použijte textílií 300g/m2.
Pokud má být izolace funkční v žádném případu nedoporučuji svěřit tuto práci jakékoli stavební firmě bez proškolení a dostatečných znalostí práce s PVC fóliemi. Několikanásobná kontrola kvality svarů (vizuální, mechanická, vakuová) v kombinaci s opracováním detailů systémovými tvarovkami, přidaným materiálem v hranách a připojistnou zálivkou by měla být pro tuto firmu naprostá samozřejmost.
Je nutné si uvědomit, že jakýkoli průsak vlhkosti způsobený nekvalitně provedenou izolací je u dokončené stavby velmi těžko odstranitelný.
S pozdravem
Ivan Kučera