Dotaz:

Dobrý den. mám dotaz na hydroizolační folii Tatrafol, a to jaký druh by se hodil použít k izolacicelé základové stěny, která je zasypána a nad ní v úrovni střechy je cesta. Při plánované izolacibude proveden výkop, podchycení základové stěny a celá stěna bude odizolována folií- hydro-izolační s dlouhou životností a zabrańující průniku radonu. Další dotaz: lze použít tyto folie i u nově zbudované opěrné zdi( z vnější i vnitřní strany?)A jakáje životnost těchto folií? Zvládne správně svařit folie jakákoliv stavební firma, anebo to provádípouze specializované fi? Děkuji za odpoveď M.Duchková

Odpověď:

Dobrý den,
pro Váš případ bych doporučil zemní fólii Fatrafol 803 v tloušťce 1,5mm, která vyhoví jak proti radonu tak i proti tlakové vodě. Jako podkladní a ochrannou vrstvu použijte textílií 300g/m2.
Pokud má být izolace funkční v žádném případu nedoporučuji svěřit tuto práci jakékoli stavební firmě bez proškolení a dostatečných znalostí práce s PVC fóliemi. Několikanásobná kontrola kvality svarů (vizuální, mechanická, vakuová) v kombinaci s opracováním detailů systémovými tvarovkami, přidaným materiálem v hranách a připojistnou zálivkou by měla být pro tuto firmu naprostá samozřejmost.
Je nutné si uvědomit, že jakýkoli průsak vlhkosti způsobený nekvalitně provedenou izolací je u dokončené stavby velmi těžko odstranitelný.
S pozdravem
Ivan Kučera