Dotaz:

Dobrý den,rád bych věděl, zda folie FATRAFOL 814, kterou bych rád použil na zaizolování otevřené terasy o rozměru 30 metů čtverečních je vhodná. Na terasu celý den v létě praží slunce a v zimě je na ni kolikrát dost sněhu, který musím odházet. Jak je folie odolná proti zátěži v těchto ročních obdobích? Mám na mysli chození po ní v botech, odhrňovač na snih, zahradní nábytek přes léto. Dál ještě, zda by si folie poradila i s vícero úhly sklonu, terasa je celá obezděná zídkou a výpusť je jen v jednom rohu, takže to není jen jedna šikmina . Nebude se folie krabatit, dělat vlnky? Děkuji za odpovědi.

Odpověď:

Dobrý den,
fólie FATRAFOL 814 je speciálně konstruovaná fólie právě pro aplikace a podmínky užívání, které popisujete. Stabilizace fólie proti objemovým změnám (vlnění při vysokých teplotách)
je zajištěna skleněnou mřížkou zabudovanou ve fólii. Způsob pokládky může však negativně ovlivnit výsledek instalace a proto doporučuji oslovit kvalifikovanou a s těmito technologiemi
obeznámenou aplikační firmu.
Zatížení fólie běžným provozem, který popisujete, je absolutně bez problémů. Odstraňování sněhu plastovým nářadím je zcela běžné.
Způsob pokládky je zpracován a popsán v Konstrukčním a technologickém předpisu FATRAFOL-S, který je volně dostupný na našich webových stránkách www.fatrafol.cz.
Rovněž zde naleznete kontakty na naše regionální zastoupení, kde Vám příslušný technik doporučí vhodné aplikační firmy z regionu pro zpracování nabídky i případnou realizaci.
Přeji Vám úspěšný den.
Stanislav Zátopek