Dotaz:

Prosím Vás, pokud je to možné a odpovědi na následující moje 2 dotazy : 1. Je Fatrafol-S pro tento účel vhodný ? 2. Pokud ano, jaká je doporučená skladba povrchu terasy a doporučené napojení na okapové plechy. Vladimír Nedvěd

Odpověď:

Dobrý den,

V našem sortimentu střešních hydroizolačních fólií máme i fólii pro balkony a terasy – Fatrafol 814 v tl.2,5mm. Tato fólie je opatřena protiskluzným dezénem a je určena jako finální pochozí vrstva. Vzhledem k Vámi uvažované skladbě s dřevěnou podlahou na roštu bych však doporučil klasickou střešní fólii – Fatrafol 810 tl.1,5mm s podkladní textílií min.gramáže 300g/m2.

Fólie se kotví k podkladu mechanicky, jednotlivé pásy se mezi sebou horkovzdušně svařují. Stejným způsobem – horkovzdušným natavením se fólie ukončuje i po obvodu. Aby bylo možné toto navaření provést, je nutné použít poplastované plechy VIPLANYL 60. Běžně používané profily se dají koupit (okapnice, závětrné lišty, ukončovací stěnové lišty,…), případně se dají atypické tvary naohýbat z celých tabulí. Bohužel, na jiný plech – jako je např. pozink, měď nebo titanzinek neumíme PVC fólii natavit ani přilepit tak, abychom mohli garantovat stejnou životnost jako samotné fólie.

S pozdravem
Ivan Kučera