Dotaz:

Dobrý den, mám k dispozici folii Fatrafol 810 o síle 1,5mm, kterou mám v úmyslu položit na odkrytou (nezastřešenou) terasu. Na podlaze terasy je položena keramická dlažba 30×30 cm zn. Taurus (bohužel terasou přes dlažbu zatéká do stropu). Otázky : 1. Je možné na položenou folii přímo použít flexi lepidlo a nalepit novou dlažbu nebo je nutné nejprve folii přebetonovat a poté na lepidlo nalepit dlažbu ?2. Jakým lepidlem lze u okapnice folii přilepit k plechu ?3. Lze na terase ponechat pouze folii Fatrafol 810 bez další ochrany (beton, dlažba…) a terasu běžně užívat (posezení, lehátko, květiny ……) ?Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
beton je ideální podklad pro fólii Fatrafol na terasu. Ideální by sice byla fólie Fatrafol 814 s protiskluzným dezénem, nicméně pokud se smíříte s poměrně velkou kluzkostí mokrého povrchu fólie Fatrafol 810, nevidím žádný jiný důvod, proč by nemohla na Vaší terase být. Ukončení po obvodu je nutno řešit systémově – natavením na poplastované plechy (okapnice, závětrné lišty) .
Lepení dlažby na fólii nedoporučuji. Vzhledem k rozdílné roztažnosti těchto materiálů je tohle řešení pouze krátkodobé. Pokud na terase chcete jako finální povrch dlažbu, nabízí se např. plastové podložky, které se podkládají pod rohy. (jedna podložka pod 4 sousedními rohy).
S pozdravem
Ivan Kučera