Dotaz:

Dobrý den, na základové desce mám izolant Folgam 1mm. Potřebuji zaizolovat dodatečně ještě 20 m2 na podsklepené terase. Jakým materiálem mohu na terase pokračovat, musím použít stejný materiál, který natavím na Folgam, nebo mohu použít jiný.Co k tomu potřebuji, horkovzdušnou pistoli, či tzv. topný klín, nebo je něco jiného čím to mohu spojit? Děkuji Pavel

Odpověď:

Dobrý den,
fólie FolGam je fólie na bázi PVC-P vyráběná polskou společností Gamrad. Je to fólie , která je běžně svařitelná horkovzdušnou fúzí s fóliemi jiných výrobců rovněž na bázi PVC-P.
Z naší produkce je to např. fólie Fatrafol 803 tl. 1,0 mm.
Pro fúzní svařování je možné použít horkovzdušnou svařovací pistoli LEISTER Triac S nebo AT, případně horkovzdušnou pistoli
fy. HERZ . Tato svařovací zařízení jsou vybavena plynulou regulací teploty a doplněna štěrbinovou hubicí (40, 20 mm) a přítlačným válečkem. Bez tohoto vybavení není možné kvalitně spojovat fólie PVC-P.
Vzhledem k malému rozsahu prací, doporučuji požádat náš nejbližší prodejní sklad o kontakty na izolatéry z Vašeho okolí. Tel. spojení na naše prodejní sklady naleznete na webových stránkách www.fatrafol.cz.