Dotaz:

Dobrý den. Řešíme hydroizolaci ve velkokuchyni nacházející se v patře. Jaká z vašich folií by se na tento účel hodila nejlépe? Jak se řeší prostupy skrze fólii (rozvody elektřiny, páry, vody, odpady, etc. ke spotřebičům)? Fólie se musí položit na zem + 25 cm vytáhnout na zeď, aby vznikl takový bazének, jak se řeší natavení fólie pod omítkou? Musí se montovat poplastovaný plech? Fólie nesmí propustit žádnou vodu, ve velkokuchyni je dlažba prakticky neustále mokrá. Samozřejmě folie přijde na holý beton, na to další vrstva cementového potěru, , tekutá lepenka jako pojistka a pak už lepidlo a dlažba. Díky. Hudec Losenka s.r.o.

Odpověď:

Dobrý den,
přestože jsem na toto zadání již jednou odpovídal, uvádím základní informace o druhu vhodné fólie a řešení detailů.
vhodným druhem fólie je Fatrafol 803 tl. 1,5 mm na bázi PVC-P
protupy přes hydroizolaci je možné řešit pomocí prefabrikovaných prostorových tvarovek ( uzavřených či otevřených, kruhového nebo čtyřhraného průřezu)
které jsou svařitelné s naší fólií. Tyto tvarovky je možné nahradit ambulatním opracováním prostupujících prvků fólií stejného druhu Fatrafol 803 tl. 1,5 mm.
Ukončení hydroizolace na odvodových a ohraničujících konstrukcích je řešeno navařením fólie na obvodové úchytné prvky z poplastovaného plechu ( stěnová
lišta) se zatmelením proti omítce nebo podkladní konstrukci PU tmelem např. FATRAPUR 25. Detaily naleznete na našich webových stránkách www.fatrafol.cz.
Vlastní skladba hydrizolační souvrství je následující:
1. cementový armovaný potěr pod dlažbu
2. PE fólie lehkého typu tl. 0,15 mm s přeložením a slepením spojů lepící páskou
3. netkaná textlie např. Fatratex-H 300g/m2
4. fólie Fatrafol 803 tl. 1m5 mm
5. podkladní textilie Fatratex-H 300g/m2
6. ž.b. deska
Provedení prací doporučuji svěřit odborné aplikační firmě se zkušeností s podobných realizací.

Přeji úspěšný den.
Stanislav Zátopek