Dotaz:

Dobrý den,mám dva dotazy. Letos dodělávám zákl. desku k RD a izolací ( fatrofol 803) chci pokračovat až příští rok. Chtěl bych desku přes zimu nějak ochránit před vnějšími vlivy. Buď jen napenetrovat asfaltovou penetrací nebo použít živičný nátěr BOTAZIT B 95L. Mám ovšem dotaz, zda to nebude potom té izolaci vadit? A zadruhé bych Vás chtěl poprosit o určení tl. izolace, když bylo naměřeno střední radonové riziko. III.kvartil = 53 kBq/m3, nízká plynopropustnost. Mnohokrát děkuji. S pozdravem,Hejzlar

Odpověď:

Dobrý den,
použití hydroizolačního nátěru na bázi ropných látek s kaučukovou modifikací je možné a pro následnou instalaci fólie Fatrafol 803 nepředstavuje zásadní problém v případě separace fólie na bázi PVC-P od této vrstvy netkanou textilií min. garmáže 300g/m2 např. Fatratex-H 300. Tato podkladní a separační vrstva je na betonový podklad instalována vždy!
Výpočet min. tloušťky protiradonové izolace přikládám. Doporučuji volit nejbližší výšší tloušťku fólie Fatrafol 803 a to 1,0 mm z důvodu snížení rizika mechanického poškození.

Stanislav Zátopek