Dotaz:

Dobrý deň, prosím o radu ohladne postupu pri odstraňovaní náletových drevín a burín na tzv. obrátenej streche. Dodavateľ nam na strechu namiesto folie 808 dodal foliu 810 a ta ako je zname nie je určená tzv. zelene strechy. Ďakujem. S. Uhrina

Odpověď:

Dobrý den,

při odstraňování náletových dřevin vidím problém pouze v možném mechanickém poškození fóliové krytiny pokud použijete např.strunovou sekačku nebo křovinořez.

Použití Fatrafolu 810 pro obrácené nebo zelené střechy není v zásadním rozporu s našim technologickým a konstrukčním předpisem. Pokud byly řádně zkontrolovány sváry zkušební jehlou a následně ošetřeny pojistnou zálivkou, nemusíte mít obavu. Zamezení přístupu UV záření vytváří předpoklad pro výrazné zvýšení životnosti fólie než deklarovaných 25 let.

S pozdravem
Ivan Kučera

Vážený pán Ivan Kučera,

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď. Znamená to, že ich možno napr. aj vytŕhať, lebo Forma krovinorezom či sekačkou znamená odstránenie  Len vrchnej časti dreviny s tým, že spodná ďalej vegetuje. Ani tá však nie je žiadúca.

Tiež prosím o vysvetlenie, čo znamená není v zásadném rozporu s našim technologickým a konstrukčním předpisem. Niekedy aj nezásadný rozpor moze vyvolat problemy uzivatela.

Dodávateľ nám totiž dodal stavbu s tým, že zmenil zloženie strechy
A zvolil svojvolne druh a typ folie. Strecha preteka a riesime
Aktualnu situaciu.

S pozdravom
S. Uhrina

Dobrý den,
při odstraňování náletových dřevin vidím problém pouze v možném mechanickém poškození fóliové krytiny pokud použijete např.strunovou sekačku nebo křovinořez. Použití Fatrafolu 810 pro obrácené nebo zelené střechy není v zásadním rozporu s našim technologickým a konstrukčním předpisem. Pokud byly řádně zkontrolovány sváry zkušební jehlou a následně ošetřeny pojistnou zálivkou, nemusíte mít obavu. Zamezení přístupu UV záření vytváří předpoklad pro výrazné zvýšení životnosti fólie než deklarovaných 25 let.

S pozdravem
Ivan Kučera