Dotaz:

Dobry den,potřeboval bych zaizolovat balkon na kterem je osm let dlažba,Je celkem v pořadku, jen spary začínají odcházet.Balkon je dlouhy šest metru,široky 1m,oplechovaní je na něm měděné.Z dlažby vyčléza na nekolika místech jekll ktery je součastí zabradlíJakou variantu by jste mne doporučili a kolik by zaizolovaní zhruba stalo.Děkuji,nekvinda

Odpověď:

Dobrý den,
doporučuji požádat našeho místně příslušného regionálního technika o kontakty na aplikační firmy z vašeho regionu a tyto oslovit za účelem zpracování nabídky. Bez zaměření a kontroly skutečného stavu balkonu nelze zodpovědně navrhnout řešení a zpracovat cenovou nabídku.
Nabízí se použití fólie Fatrafol 814 tl. 2,5 mm s ukončením na nové klempířské prvky z poplast. plechu FATRANYL. Původní měděné prvky by bylo nutné demontovat a rovněž doporučujeme provedení exteriérové vyrovnávací stěrky, jinak se spárořez původní dlažby prokopíruje do fólie.
Pokud budete trvat na zachování původního oplechování, je možné napojení hydroizolačního povlaku na původní klempířské prvky pomocí tzv. tekuté fólie Triflex Pro Fibre. Tento způsob je však cenově i realizačně dosti náročný a zkušenosti s těmito aplikacemi má pouze pražská společnost AXTER CZ.
Přeji úspěšný den.
Stanislav Zátopek