Dotaz:

Dobrý den mám řadový dům s plochou střechou.Jsou nějaké konstrukční prvky řešící napojení folie na asfaltové pásy,nebo musím střechu od sousedů fyzicky oddělit zděnou atikou.Za ty roky co dům stojí jsme si několikrát nezávisle na sobě střechy opravovali asfaltovými pásy,vždy s přesahem k sousedovi a v místě spoje střech vznikl slušný hrb,který neustále praská a je zdrojem zatékání ! Jdou též napojovat poplastované plechy a standardní zinek?Děkuji za odpověď.B.

Odpověď:

Dobrý den
řešení s atikou je asi nejvhodnější způsob, který spojuje jednoduchost s nízkými náklady a hlavně účinností. Ta atika totiž nemusí být betonová nebo zděná. Úplně postačí fošínka postavená na kant (na stojato). Můžete ji fixovat např.pomocí ohnuté pásoviny. Z jedné strany se vytáhne asfalt, ze druhé pak fólie. Horní hranu překryje oboustranná okapnička.
Teoreticky by se daly poplastované plechy spojit s klasickými pozinkovanými pomocí pertlovaných spojů, ale rozhodující by měla být funkčnost takového spoje. Nejsem si jist, zda otázka nesměřovala na možnost ukončení fólie na pozink. Tady to samozřejmě nelze.
S pozdravem
Ivan Kučera