Dotaz:

Zdravím Vás,mám na rodinný dům definován střední stupeň radonové zátěže, obvodové stěny jsou izlovány asfaltovým pásem, pro izolaci vnitřních ploch však nechci používat asfaltové pásy s hliníkovou vložkou, ale vytipoval jsem Váš Stafol 914. Lze po okrajích bezpečně spojit asfaltový pás opatrným natavením na Stafol ? Pokud bych chtěl pásy Stafolu spojovat, lze taktéž teplovzdušně nebo lepidlem, nebo opravdu postačí vzhledem k radonové prostupnosti mezerami přeložení pásů cca 10 cm viz popis u výrobku ? Děkuji LiSt

Odpověď:

Dobrý den,

pro střední radonový index stavby je nutné provést protiradonovou izolaci alespoň v jedné celistvé vrstvě s plynotěsnými spoji a utěsněnými prostupy. Z toho vyplývá, že nelze jednotlivé pásy fólie Stafol 914 tl. 0,8 mm pouze vzájemně přesahovat, ale tyto musí být horkovzdušně svařeny nebo slepeny podle zásad Konstrukčního a technologického předpisu FATRAFOL-H. Přeložení pásů, které zmiňujete se týká pouze izolace proti zemní vlhkosti.
Napojení fólie Stafol 914 na bázi PVC-P na bitumenový pás je možné pomocí fólie Ekoplast 806 tl. 1,5 mm, která může být dlouhodobě v kontaktu s ropnými látkami. Propojovací pás by měl mít šířku alespoň 300 mm a na původní asfaltový těsnící pás musí být plnoplošně nataven nejlépe horkým vzduchem. Pro pojištění spoje doporučujeme zesílení spoje pomocí dalšího asfaltového pásu nataveného shora.

Přeji úspěšný den.

Stanislav Zátopek
Studio izolací
Fatra,a.s., Napajedla