Dotaz:

Mám otevřený balkon(terasu) o rozloze cca 4m, kde jsou po straně vloženy plechové žlaby. Mám prosím dotaz zda to lze izolovat vcelku a kolik by to asi stálo. děkuji předem za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
PVC fólie se vzájemně spojují horkovzdušným svařováním a stejným způsobem se ukončují po obvodu – tzn. navařením na poplastované plechy (okapnice, závětrné lišty, event. jiný poplastovaný prvek). Systém Fatrafol neumožňuje jiný způsob ukončení fólie.
Základní ceny fólií a doplňkových materiálů jsou uvedeny na našich webových stránkách – viz ceník. Montážní práce se budou u různých firem hodně lišit. Obecně se dá říci, že balkonová aplikace fólií patří mezi nejsložitější a tomu odpovídají i ceny za práci. To není jen o těsností, ale také o vzhledu. Na ceně se mohou výrazně projevit i požadavky norem. Jeden z nich např. nedovoluje lokální kaluže na pochozích plochách – mezi které balkony a terasy jednoznačně patří. V praxi dodržení tohoto požadavku často znamená přespádování celé plochy a hned jsme s cenou někde jinde. To samé platí pro opracování sloupků zábradlí, vlezy na balkon, schodky, atypické tvary apod. Netroufám si stanovit ani přibližný odhad na základě údajů, které mám.
Doporučil bych Vám nechat si zpracovat cenové nabídky od více firem a mezi kritéria pro výběr zahrnout i jejich reference – pokud možno tak na balkonové fólie.
S pozdravem
Ivan Kučera