Dotaz:

Hezký den,obracím se na Vás s tímto dotazem.Opravujeme /zateplujeme/ ocelovou halu o rozměrech 42 * 18 m a budeme provádět i novou "drátkobetonovou" podlahu o síle cca 16 cm. Pod ni musíme udělat izolaci proti vlhkosti včetně protiradonové izolace.Dle „Posudku stanovení radonového indexu pozemku“, zpracovaný fa RADON v.o.s. Praha pod zak.číslo 1178 -11 byl zjištěn střední radonový index .Je navržena celistvá protiradonová izolace BITAGIT AL – 40 na podkladní lepence A500, se zajištěním plynotěsně provedení všech prostupů do objektu.- stavba je chráněna proti pronikání půdního radonu protiradonovou izolací, je navrženo opatření dle zák.č.307/2002 Sb. a normy ČSN 730601.Schvalujete tento postup, nebo navrhnete jiný? Děkuji za odpověď – Ing. Myška Jiří jednatel Albena s.r.o. mob. 602 451 573

Odpověď:

Dobrý den,
zvolená izolace je samozřejmě vhodná. Hliníková vrstva obsažená v BITAGITU AL-40 je velmi účinná protiradonová bariéra, jejíž kvalita je přímo úměrná kvalitě provedených prací.
Většinou se tyto izolace navrhují na základě hodnoty třetího kvartilu (v kBq) a plynopropustnosti podloží. Pokud máte zájem o PVC fólii, na základě těchto údajů Vám mohu navrhnout alternativu. Zjednodušeně řečeno – není to o materiálu, ale o řemeslnické zručnosti a poctivosti při dodržování technologické kázně.
S pozdravem
Ivan Kučera